logo.png
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Patronat Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

 

3 kwietnia 2015 roku Gmina Solec Kujawski oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. podpisały list intencyjny o współpracy mającej na celu objęcie granicami PSSE nieruchomości gruntowych, położonych na Parku Przemysłowym w Solcu Kujawskim stanowiących własność Gminy Solec Kujawski.

W wyniku tej współpracy tereny inwestycyjne znajdujące się na Parku Przemysłowym w Solcu Kujawskim od 03.04.2015r. są pod patronatem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Tereny inwestycyjne pod patronatem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej są to dobrze przygotowane i korzystnie ulokowane działki inwestycyjne, które mogą być objęte granicami strefy na potrzeby konkretnego inwestora.

Przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na podstawie zezwolenia przysługuje zwolnienie z podatku dochodowego

z tytułu: określonych w zezwoleniu wydatków inwestycyjnych lub określonego w zezwoleniu poziomu zatrudnienia. Dla dużej firmy jest to 35%, średniej 45%, małej 55%.

Minimalna wysokość wydatków inwestycyjnych to 100 tys. EUR przy zachowaniu warunku prowadzenia działalności gospodarczej  przez okres co najmniej 5 lat i 3 lat dla MŚP.

Pomoc może być wykorzystywana do końca 2026 r.

Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
BANER.png
Baner 2.png
PSSE_logo_pl.jpg
invest-in-poland-logo.png
herb.jpg
baner-inkubator2.png
c2.png
c3.png
mapka.jpg